AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ’dan Fettah Tamince’ye olay sözler! O şerefsiz…

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, CHP’nin FETÖ suçlamaları yönelttiği turizmci ve iş adamı Fettah Tamince için gündeme oturacak sözlere imza attı. Demirbağ, “O şerefsiz bizim içimizde değil” dedi.

“O şerefsiz bizim içimizde değil.” Bu sözlerin sahibi AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ… Meclis’te bütçe görüşmeleri esnasında CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın “FETÖ’cülerin hala bürokraside ve AK Parti’nin içinde olduğuna” yönelik iddiası tartışma çıkardı. 

Independent Türkçe’de yer alan habere göre TBMM tutanaklarına tartışma şöyle geçti:

Engin Altay: Şimdi, ‘Bu FETÖ’cü, sen az FETÖ’cüsün, öteki çok FETÖ’cü.’ Bu tartışmalardan size hakikaten ekmek çıkmaz, bize de bir şey bulaşmaz. Ama tekrar ediyorum milletimiz daha iyi anlasın diye, 16 Temmuz 2016’da OHAL ilan ettikten sonra bile kripto FETÖ’cülerin bir kısmı hâlâ içinizdedir.

Zülfü Demirbağ: Nerede?

Engin Altay: Bir kısmı devlet bürokrasindedir, bir kısmı Tayyip Bey’in masasındadır Fettah Tamince gibi, tamam mı kardeşim? Parası olanlarla hesaplaşamadınız, en büyük ayıp da budur, en büyük ayıp budur. Samanyoluna çıkmışız, Mahmut Tanal çıkmış; ben gönderdim, ben dedim ki: ‘Git, bu televizyonla ilgili bir durum var, bir bak.’ Bizim için kişiler değil, hukuk önemlidir.

Engin Altay: Ama sapla saman birbirine karışmayacak, her Kürt terörist olarak algılanmayacak, bunu sizin için söylüyorum ve devlet hukukun içinde kalacak, hukukun içinde. Hukukun dışına çıkan devlet, sadece terör örgütlerine hizmet eder. FETÖ tartışmasını devam ettirmek istiyorsan, 16 maddem hazır.

Zülfü Demirbağ: Bir daha konuşmaya çıkınca kripto FETÖ’cüleri açıkla lütfen.

Engin Altay: Açıklarım.

Zülfü Demirbağ: E, zan altında bırakma.

Engin Altay: Fettah Tamince dedim ya?

Zülfü Demirbağ: Kim?

Engin Altay: Fettah Tamince.

Zülfü Demirbağ: E, burada mı? ‘İçinizde’ diyorsun, ‘burada’ diyorsun.

Engin Altay: E, çağırın gelsin.

Zülfü Demirbağ: ‘Burada’ diyorsun, ‘burada, burada’ diyorsun, ‘içinizde’ diyorsun. O şerefsiz bizim içimizde değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir