Altın fiyatları ne durumda? Güncel rakamlar…

Altın fiyatları bugün yükseldi ancak Fed’in tahvil alımlarını durdurma programınınn takvimini öne çekmesine işaret edebilecek ABD enflasyon verileri öncesinde yatırımcıların büyük büyük adımlar atmaktan uzak durmasıyla art arda dördüncü haftada da gerilemeye hazırlanıyor. Altının spot piyasadaki ons fiyatı %0.2 artarak 1,778.13 dolara yükseldi. ABD Altın vadeli işlemleri %0.2 artarak 1,779.30 dolara çıktı.

GÜNCEL CANLI ALTIN FİYATLARI SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Gram altın ne kadar?

Gram altın, alış 782 TL, satış 789 TL. Geçen hafta gram altının satış değeri 1 TL. Fiyatlarda 1 lira yükseliş gerçekleşti.

10 gram altın ne kadar?

10 gram altın, 10 Aralık 2021 Cuma günü 7.904 TL’den işlem görmektedir.

Çeyrek altın ne kadar?

Çeyrek altın, alış 1.278 TL, satış 1.303 TL. Geçen hafta çeyrek altının satış değeri 1.302 TL. Fiyatlarda 1 lira yükseliş gerçekleşti.

Cumhuriyet altını ne kadar?

Cumhuriyet altını, alış 5.259 TL, satış 5.312 TL. Geçen hafta Cumhuriyet altını satış değeri 5.306 TL. Fiyatlarda 6 lira yükseliş gerçekleşti.

Yarım altın ne kadar?

Yarım altın, alış 2.555 TL, satış 2.607 TL. Geçen hafta yarım altının satış değeri 2.604 TL. Fiyatlarda 3 lira yükseliş gerçekleşti.

Tam altın ne kadar?

Tam altın, alış 5.160 TL, satış 5.215 TL. Geçen hafta tam altının satış 5.209 TL. Fiyatlarda 6 lira yükseliş gerçekleşti.

Reşat altın ne kadar?

Reşat altın, alış 5.154 TL, satış 5.206 TL. Geçen hafta reşat altının satış değeri 5.197 TL. Fiyatlarda 9 lira yükseliş gerçekleşti.

ALTIN YORUMLARI 10 ARALIK 2021

Ekonomi uzmanlarının 10 Aralık 2021 altın yorumları: Altın fiyatları bugün Türkiye saati ile 16:30’da ABD tarafından açıklanacak enflasyon verilerini takip edecek. Enflasyon verileri, altın fiyatlarındaki oynaklığı etkileyecek. Son günlerde dalgalı bir seyir izleyen altın fiyatları bu verileri bekliyor. Veri sonrasında FED’in önümüzdeki hafta yapacağı para politikası kurulu toplantısında faiz artırım patikası konusunda atabileceği adımlar ve verebileceği kararlar küresel bazda oynaklığı artıracaktır.

Gram altında dün 786TL seviyelerine yükseliş gerçekleşti ve sabah saatlerinde de zirve seviyelere yakın işlemler geçiyor. Bugün ons altın için ABD’de açıklanacak TDI veri seti önemli olacaktır. Yurt içinde ise kurda yükselişin devam etmesi ve 3. Günde de tarihi zirvelere yakın yerlerde fiyatlanması yeni bir TCMB müdahalesi üzerinde düşüncelere yol açabilir.

Fitch görünüm notu düşürmesi sonrası akşam saatlerinde piyasalar kapandıktan sonra Moody’s Türkiye değerlendirmesi de ayrıca takip edilecek. 760TL destek seviyesi olarak takip edilebilir yukarıda ise 790 TL direnç bölgesi olarak gündeme gelebilir.

Related Posts

Hadise ve Mehmet Dinçerler tek celsede boşandı

Mayıs ayında evlenen ünlü çift, 5 aylık evliliklerinin ardından boşanmaya karar verdi. Hadise Açıkgöz, geçtiğim günlerde Beykoz Adalet Sarayı …

Almatı’nın tapusunu aldık sırada “airport city”ler var

Handan Sema CEYLAN Pandemide Kazakistan’ın Almatı Havalimanı’nı tapusuyla birlikte alan, Antalya Havalimanı işletmeciliğini 2052’ye kadar …

Tecrübeli Analist: Altın, bu seviyelere karşı savunmasız görünüyor!

Altın, aralıksız dolar alımlarının hız kesmeden devam etmesiyle Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Fed’in daha agresif faiz …

Libya’nın suyu Türk şirketten

Türk müteahhitler için önemli bir pazar haline gelen Libya, siyasi sorunları çözemediği için yeni çalışmalara pek fazla adım atamıyor …

Danışmanlık Devi: Bu Altcoin’i Almak İçin Harika Zaman!

Ethereum merge, sadece kendi katmanına fayda sağlamak dışında ekosistemindeki tüm altcoin’lerde köklü değişiklere yol açıyor. Danışmanlık devi …

SHIB, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Lider kripto Bitcoin, yatırımcı duyarlılığını olumsuz yönde etkileyen ve SHIB dahil çoğu altcoin fiyatına baskı uygulayan, 20.000 dolarlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.