Bakan Koca: Türkiye genelinde virüse yakalananların sayısında artış var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye genelinde koronavirüse yakalananların sayısında artış olduğunu belirterek, “Vaka artışlarının başlıca nedenlerinden biri hayatı salgın öncesindeymiş gibi yaşamak” dedi.

Bakan Koca: Türkiye genelinde virüse yakalananların sayısında artış var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye genelinde yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalananların sayısında artış olduğunu belirtti.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “COVID-19 tüm dünyada yayılıyor. İstanbul’da, Türkiye genelinde virüse yakalananların sayısında artış var. Tanı konmamış taşıyıcılarla kalabalıkta, herhangi bir ortamda bir araya gelebilirsiniz. Vaka artışlarının başlıca nedenlerinden biri hayatı salgın öncesindeymiş gibi yaşamak” ifadelerini kullandı.

COVID-19 tüm dünyada yayılıyor. İstanbul’da, Türkiye genelinde virüse yakalananların sayısında artış var. Tanı konmamış taşıyıcılarla kalabalıkta, herhangi bir ortamda bir araya gelebilirsiniz. Vaka artışlarının başlıca nedenlerinden biri hayatı salgın öncesindeymiş gibi yaşamak. pic.twitter.com/xVZz1OuFZp

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) November 4, 2020

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın 4 Kasım tarihli son verilerine göre, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 10 bin 558’e, toplam hasta sayısı 384 bin 509’a ulaştı.

Toplam iyileşen hasta sayısı ise 330 bin 665 oldu.

Bakanlık verilerine göre, ağır hasta sayısı 2 bin 464 olarak kayıtlara geçti.

Yatak doluluk oranı yüzde 51.7 iken, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 68.5 oldu.

bakan-koca-turkiye-genelinde-viruse-yakalananlarin-sayisinda-artis-var-801174-1.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir