‘Bu buhran bal gibi ekonomiktir, Erdoğan hükümetinin eseridir’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK gündemini kamuoyuyla paylaştı. Parti Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Öztrak, şöyle konuştu:

“BU İFLASIN İLAMIDIR”

* (İktidarın ekonomi politikalarını eleştirerek) Bu defa ülkeyi yönetenler, ‘Kandırıldık. Allah bizi affetsin’ diyerek bu işten sıyrılamazlar. Beceriksizliklerine, akılsızlıklarına yeni model kılıfı geçirip milletimizi kandıramazlar. Allah aşkına bu hükümet kim, yenilik kim? Bu hükümet 20 yıllık metal yorgunu bir hükümet.

* Eskimiş, çürümüş, paslanmış, adım atacak takati kalmamış… Bunların yeni dediği; ülkenin, milletin servetini yok pahasına dış güçlere peşkeş çekmek. Milleti fukaralığa mahkum etmek. Bunun adına yeni denmez. Dense dense iflasın ilamı denir. Yapılması gerek bellidir: Seçim, seçim, seçim.

“VESAYETÇİ KAFANIN DANİSKASI”

* Ucube şahsım yönetimi işbaşına geldiğinden bu yana Meclis’i, milletvekillerinin iradesini her gün biraz daha kuşatmaya çalışmaktadır. Milli iradeyi Meclis binasına hapsetmeye uğraşmaktadır. Milletvekillerinin yürütmeyi denetlemesini, milletin hakkını sormasını engellemeye cüret etmektedir.

* Sarayın ağır vesayet gömleğini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giydirmeye çalışmaktadır. Son yerel seçimlerde 11 milyon 354 bin 190 yurttaşımızın oyunu almış ana muhalefet partisinin genel başkanı, yanında milletvekillerinden oluşan bir heyetle 3 Aralık 2021 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu’na gittiğinde yaşananlar bunun en son örneklerinden biridir. Milletvekiline, ana muhalefet partisi genel başkanına bürokrasinin kapılarını kapatmak, vesayetçi kafanın daniskasıdır, dik alasıdır.

“NUMARATÖRLERE KAĞIT YAPIŞTIRMA DÖNEMİ GERİ GELDİ”

* Milli paramızın kolu kanadı kırık kaldı. Mutfaklarda tencereler boş. Marketlerde tezgahlarda fiyat etiketleri her gün her saat değişiyor. Milletin ödeyeceği akaryakıt faturası artık pompa göstergelerine sığmıyor. Numaratörlere kağıt yapıştırma dönemi geri geldi.

* Çiftçilerimizin gübre maliyeti 4’e, 5’e katlandı. Çiftçi tarlarına gübre atamıyor. Ekmek fiyatları nerelere çıkacak, herkes korku içinde. Bu buhran bal gibi ekonomiktir. Hiç kimse, ‘Ekonomik değildir’ falan demesin. Bal gibi ekonomiktir. Bal gibi iç güçlerin yapımıdır. Bal gibi Erdoğan şahsım hükümetinin eseridir.

“DIŞARIDAN PARA BULMAK İÇİN YOK PAHASINA HER ŞEYİMİZİ SATACAKLAR”

* Çok değil, son Merkez Bankası Başkanı’nın, ‘Ben enflasyona değil, çekirdeğine bakarım’ dediği günden bu yana, 3 ayda Türk Lirası; dolar karşısında yüzde 39, Bulgar Levası karşısında yüzde 36, Pakistan rupisi karşısında yüzde 36 ve hatta Taliban yönetimindeki Afganistan’ın para birimi afgani karşısında yüzde 29 değer kaybetti.

* Maşallah Taliban’ın ekonomi bilgisi, ‘Ekonominin kitabını yazdım’ diyen Erdoğan’a taş çıkartır oldu. Şimdi dışarıdan para bulmak için yok pahasına neyimiz var, neyimiz yok satacaklar. Sonra da arkasından buna, ‘Yeni ekonomi modeli’ diyecekler. ‘Çin işi, Japon işi’ deyip, milletimizin gözünü boyamaya kalkacaklar.

Related Posts

Tecrübeli Analist: Altın, bu seviyelere karşı savunmasız görünüyor!

Altın, aralıksız dolar alımlarının hız kesmeden devam etmesiyle Nisan 2020’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Fed’in daha agresif faiz …

Libya’nın suyu Türk şirketten

Türk müteahhitler için önemli bir pazar haline gelen Libya, siyasi sorunları çözemediği için yeni çalışmalara pek fazla adım atamıyor …

Danışmanlık Devi: Bu Altcoin’i Almak İçin Harika Zaman!

Ethereum merge, sadece kendi katmanına fayda sağlamak dışında ekosistemindeki tüm altcoin’lerde köklü değişiklere yol açıyor. Danışmanlık devi …

SHIB, BTC, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Lider kripto Bitcoin, yatırımcı duyarlılığını olumsuz yönde etkileyen ve SHIB dahil çoğu altcoin fiyatına baskı uygulayan, 20.000 dolarlık …

Sosyetenin çantası A101 markete düştü

15 Eylül A101 aktüel ürünler arasında Michael Kors markasına ait kadın çantası dikkat çekiyor.Geçtiğimiz ay satışa çıkarılan lüks yatın ardından …

Karadeniz’den 81,6 milyon dolarlık Türk somonu ihracatı

Türk somonu ihracatı beklentilerinin çok daha üzerinde yapılmaya devam ediliyor. Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Kontrol Konseyi Üyesi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.