Fahrettin Koca’nın İzmir uyarısı tepki çekti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İzmir’de şu anki şartlar COVID-19’un yayılmasına çok elverişli. Zor günlerin daha da zorlaşmasına izin vermeyelim” uyarısında bulundu. Koca’nın uyarısının ardından iktifar tarafından yapılan mitingleri ve Ayasofya’nın açılışını hatırlatan yurttaşlar Koca’ya tepki gösterdi.

Fahrettin Koca’nın İzmir uyarısı tepki çekti

İzmir’de yaşanan 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından, kentte yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasına elverişli bir ortam oluştuğuna dikkati çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir’de şu anki şartlar Covid-19’un yayılmasına çok elverişli” dedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, deprem sonrası enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği İzmir’de yeni tip koronavirüse karşı tedbirli olunması çağrısında bulunan Koca, şunları söyledi:

“İzmir’de şu anki şartlar Covid-19’un yayılmasına çok elverişli. Zor günlerin daha da zorlaşmasına izin vermeyelim. Vakaların azalması, kontrolümüze bağlı. Covid-19 sebebiyle yeni kayıplar vermeyelim.”

İZMİR’DE ŞU ANKİ ŞARTLAR COVID-19’UN yayılmasına çok elverişli. Zor günlerin daha da zorlaşmasına izin vermeyelim. Vakaların azalması, kontrolümüze bağlı. COVID-19 sebebiyle yeni kayıplar vermeyelim.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) November 2, 2020

YURTTAŞLARDAN TEPKİ

Sağlık Bakanı’nın uyarısına tepki gösteren yurttaşlar, Ayasofya’nın açılışını ve iktidarın mitinglerini hatırlattı. Yaşanan durumda tedbir sorumluluğunun ‘devlet’ tarafından uygulanması gerektiğine dikkati çeken yurttaşların gösterdiği tepkilerden bazıları şöyle:

Bakan bey 350 bin kişinin katılım gösterdiği Ayasofya açılışında, C.B mitinglerinde bu sözde virüs yayılmadıysa kayıplar yaşanmadıysa İzmir’dede yayılmaz…Sizlerden kaynaklı kalabalıklarda birşey olmadıysa şayet! bizler çok rahatız sizde rahat olun…

— Dilek Yücel (@dilekyucel48) November 2, 2020

En azından orda insanlar can kurtarmaya çalışıyor bu dönemde yapılan gereksiz miting şovlarına girmiyorlar

— Oguz (@oguzhanarsIan) November 2, 2020

Aynen deprem öldğrmez covid öldürür dimi bakanım herkes devletimizin yaptığı son sistem depreme dayanıklı evlerde oturuyor

— … (@gkhngknkse) November 2, 2020

İnsanların evi barkı yıkılmış yerle bir olmuş hala psikolojik baskı yapıyorsunuz ya, vatandaş tek başına birşey yapamıyor işte elinden başka birşey gelmiyor bu işe DEVLET el atmalı DEVLET !!!

— Eralp (@Eralp10583686) November 2, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir