Gören bir daha bakıyor! En berbat özelliklerinizi öğrenmek için fotoğraftaki bilinmeyen sembolleri bulun

Bilim geliştikçe bilimin sadece fen ve matematik olmadığı, kainatı anlamak kadar beşerli anlamanın da birebir ölçüde değerli ve mümkün olduğu ortaya çıkıyor.

19. Yüzyılın ortalarından itibaren insanı almak ismine ortaya atılan disiplinler gelişim göstermiş ve bugün alanlara ayrılmış olan çok farklı yaklaşımın temelini atmıştır.

Sigmund Freud’un temellerini attığı psikoloji biliminin kıymetli bir kilometre taşı olan sembollerle karakter tahlili, bugün artık herkesin ulaşabileceği bir araç haline geldi.

Gördüğümüz bu optik illüzyon tam da bu fonksiyonu görmek için yaratıldı. Fotoğrafta gördüğünüz semboller en makûs özelliklerinizin ortaya çıkmasını sağlıyor. Böylelikle onların üzerine nasıl gideceğinizi belirlemek ve ehlileştirmek sizin elinizde oluyor!

İLK GÖRDÜKLERİNİZİ AKLINIZDA TUTUN

Resme baktığınızda birinci gördüğünüz semboller büyük ehemmiyet taşıyor. Bir şeye şöyle bir baktığımızda gördüklerimizin bize sağladığı datalarla dikkatle baktığımız, incelediğimiz vakit gördüğümüz şeylerin verdiği datalar farklı şeyler söyleyebilir.

İlk baktığımızda uzun bir elbise giymiş bir bayan, bayanın saçlarının rengi ve tacı, bir ırmak, bir köprü, bir insan, tekne ve ufak ormancıkların da olduğu geniş mi geniş bir ova göreceğiz.

İşte bu birinci müşahedeler kişiliğimiz hakkında bize çok şey anlatacak. Neler mi onlar? Gelin bakalım!

EN BERBAT ÖZELLİĞİNİZ!

Resme baktığınızda birinci evvel bir bayanı görürseniz farklı, ırmağı, köprüyü ya da tekneyi gördüyseniz farklı özellikleriniz dışa vuruyor.

İLK GÖRDÜĞÜNÜZ BİR BAYAN MI? AMAN DİKKAT…

Görselde birinci evvel bayanı fark ettiyseniz siz insanların dış görünüşlerine odaklanmaya ve onları bu formda yargılamaya eğilimli biri olabilirsiniz.

Her ne kadar dizayncı buna çok emek verse de bir kitabı kapağından anlamak mümkün değildir zira kitap tabiatı gereği çok fazla kanıyı bir çatı altında toplamanın mümkün olmadığı için yazılır.

İnsan da böyledir. Tek bir kalıpta anlamlandırılamaz. Çok boyutludur. İnsanları dış görünüşüne nazaran yargılamaktan kendimizi alamayız zira birinci evvel gördüğümüz odur fakat kesin bir kanıya varmadan önce içini açıp bakmamız, yani niyetlerine nüfuz etmemiz gerekir.

Resimde bayan görüyorsanız tek özelliğiniz dışarıya bakmak da değil. Ne vakit güç durumda hissetseniz ve boşluğa düşseniz kendi dış görünüşünüze de bakıyor ve aksilikleri görmeye başlıyorsunuz.

NEHİR GÖRENLER SONLARA DİKKAT ETMELİ!

Optik illüzyona baktığınızda birinci gördüğünüz şey şayet nehirse bu sizin içinizde taşkın bir ırmak olduğuna işaret eder.

Aza kanaat getirmemek doğal ki insan tabiatının en temel özelliklerindendir. İnsanın inşa ettiği ne varsa bu doyumsuzluk sayesinde teşekkül etmiştir. Fakat burada doyumsuzluğu nasıl kanalize ettiğimiz çok kıymetlidir.

Eğer kelam konusu aşkınlık duygusu bizi daha fazla harcama yapmaya ve bu harcamalar sonucunda katma paha yaratmaktan uzak şeylerle uğraşmaya itiyorsa o vakit kendimize bir çeki sistem vermemiz gerekebilir.

Resimde gördüğünüz birinci şeyin ırmak olması içinde bulunduğunuz toplumsal statüden rahatsız olduğunuzun manalarına da gelebilir. Evet, insan toplumsal sınıflara ayrılmıştır fakat bunlar çok çok güç da olsa aşılabilir gruplandırmalardır. Ancak makul bir sınıfı -içinde bulunsanız dahi- aşağılamak o insanların hislerini ve davranışlarını hatta hayata olan yakınlıklarını temelden sarsabileceği için sizin dışınızda bir tesir gösterecektir.

Başkalarıyla olan irtibatınızı gözden geçirirken bu noktaya da dikkat etmeniz gerekir. Meslek ve maddiyat odaklı bir ömür sürerken etrafınızdakileri de boşlayıp boşlamadığınıza dikkat edin.

‘KÖPRÜ’ KURMAKTA MESELELER MI YAŞIYORSUNUZ?

Görselde birinci gördüğünüz şey şayet bir köprüyse, o halde sizin derin bir meseleniz var demektir!

Resimde gördüğünüz köprü aslında sizin insanlara karşı empati yapmakta zorlandığınızı ve bunu kendinizin de bal üzere bildiğini gösteriyor.

Başkalarına kapalı olmanız sizi soğuk beşerler kategorisine sokabilir. Lakin bu tıpkı vakitte bir soyluluk göstergesi de olabilir.

Büyük hükümdarlar köşelerine çekilip halkın hayatına burnunu sokmaz, halkın da kendi hayatına burnunu sokmamasını tercih ederler.

Sanatçılar, klasik siyasetçiler, işkolikler bu cinsten insanlardır.

Fakat her ne olursa olsun halkın ortasına inmekte ve onların sıkıntılarını anlamakta yarar vardır.

TEKNEYİ ŞIP DİYE BULDUNUZ MU?

Şayet fotoğrafta birinci gördüğünüz şey tekne ise sizin çok tehlikeli bir özelliğiniz var! Siz bir sorun olduğunda yalnızca kendinizi düşünüyorsunuz demektir.

Tekneye atlayıp kaçmaktan tereddüt etmiyorsunuz. Geride kalanlar değerli değil. Kendiniz ve tahminen sevdiklerinizi alıp kaçıyorsunuz lakin bunun karşılığında ardınızda bıraktıklarınızı pek de umursadığınız yok.

Bu durum size yorucu bir özellik de getiriyor zira tekneye binip gitmek vakit zaman akıntıya karşı kürek çekmek manasına da gelebilir. İşte bu üzere durumlarda kendinize yoldaşlar bulmak çok daha yararlı olabilir. Neden iş kısmı yapmak yerine bütün yükü kendiniz sırtlanasınız ki?

Evet bütün yükü sırtlanmak size çok daha fazla çıkar getirebilir fakat ya tekneyi inançlı bir limana yaklaştıramaz ve tek başınıza alabora olursanız!

Related Posts

FBI’dan manzara direktörünü ‘yanlışlıkla’ öldüren Alec Baldwin raporu: Tetiği o çekti

Oyuncu Alec Baldwin’in “Rust” sinemasının setinde manzara direktörü Halyna Hutchins’in vefatına, direktör Joel Souza’nın da yaralanmasına neden …

Uçuş görevlisinden giysileri bavula sığdırabilmek için en kıymetli ipucu

Uçuş vazifelileri için valizlerini hazırlamak, işe gitmenin yalnızca bir kesimi, bu yüzden alandan en düzgün formda yararlanmak hakkında birçok …

Adım adım Ağrı Dağı’nın zirvesine

Ağrı Dağı’nın ‘sadece adını bilen’ çok kişi var… En yüksek olduğu bilgisi de ilkokul ‘sosyal bilgiler’ dersinden… Yerinde görmek ve zirvesine …

Selen Görgüzel yatak odası paylaşımı

Şarkıcı Selen Görgüzel, geçtiğimiz aylarda uzun müddettir evli olduğu oyuncu Hamdi Alkan ile yollarını ayırmıştı. Boşanmanın etsinden çabuk …

‘Gizli Saklı’ sekizinci kısımda bitiyor

Fox TV, Halit Özgür Sarı ile Sinem Ünsal’ın başrollerde yer aldığı “Gizli Saklı” dizisi için final kararı aldı. Fox Tv’nin toplumsal medya …

Yeni dönem 4 Eylül’de: Rick and Morty geri dönüyor

Dan Harmon ve Justin Roiland tarafından yaratılan “Rick and Morty”nin 6. döneminin çıkış tarihi konusunda resmi açıklama geldi. Adult Swim, yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.