İbrahim Erkal

Birçok başarılı şarkıya imzasını atan ve oyunculuk da yapmış olan İbrahim Erkal’ın hayatı merak edilip araştırılıyor. Peki, İbrahim Erkal kimdir? İbrahim Erkal boyu kaç, kilosu kaç ve aslen nereli? İbrahim Erkal sevgilisi, eşi kimdir? sorularının yanıtı haberimizin detayında…

İBRAHİM ERKAL KİMDİR?

10 Ekim 1967 yılında Erzurum’da dünyaya gelen İbrahim Erkal, 6 kardeştir. En büyük olan İbrahim Erkal’ın annesi ev hanımı babası ziraat işçisidir. İlkokuldan liseye kadar olan eğitimini Narman’da tamamladı ve küçük yaşlardan itibaren bağlama, mandolin gibi müzik aletlerini çalmayı öğrenmiştir. Ankara’da farklı mekanlarda sahne alan İbrahim Erkal, Sarhoş Baki adlı ilk albümünü İbrahim Güzelses adıyla çıkardı.

Askerliğini yapmasının ardından İstanbul’da gelen İbrahim Erkal, Telden Dile Müzik Merkezi’nde eğitimlerine devam ederken garsonluk yaptı ve 1991 yılında Udi olarak sahne almaya başladı. 1992’de Tekirdağ’a gitti garson olarak çalıştı. 1992 yılının sonunda yeniden İstanbul’a dönerek Tutku albümünü çıkardı ancak plakçılara beğendiremedi. Erzurum’a dönmeye karar veren İbrahim Erkal’ın hayatı İskender Ulus ile karşılaşmasından sonra değişti. İskender Ulus desteği ie Tutku albümünü piyasaya çıkardı. Çıkardığı 3. albümdeki Canısı parçası ile büyük başarılar elde etmesinin ardından İbrahim Erkal, Canısı dizisiyle oyunculuk da yaptı.

4. albümü Sırılsıklam’ın ardından yeniden bir dizi projesinde yer aldı. İbrahim Erkal, 2003 yılında Filiz Akgün ile evlendi ve bu evliliğinden 2 çocuğu dünyaya geldi.

İBRAHİM ERKAL DİZİ VE FİLMLERİ

1996 – Canısı (Sinema)

1997 – Canısı (Dizi)

1998 – Sırılsıklam (Dizi)

2004 – Cennet Mahallesi-(Konuk Oyuncu) (Dizi)

İBRAHİM ERKAL ALBÜMLERİ

1993 – Tutku

1994 – Sıra Bende-Aklımdasın

1996 – Gönlünüze Talibim

1998 – Sırılsıklam

2000 – De Get Yalan Dünya

2001 – Su Gibi

2002 – Aşkname

2004 – Gönül Limanı

2006 – Yüreğinden Öpüyorum – Gülüm

2008 – Aranağme

2011 – Burnumda Tütüyorsun

İLİşKİLİ HABERLER Taksicinin Saldırdığı Yolcu İbrahim Erkal'ın Kardeşi Abdullah Erkal Çıktı

Taksicinin Saldırdığı Yolcu İbrahim Erkal’ın Kardeşi Abdullah Erkal Çıktı

İbrahim Erkal'ın Kızı Elif Su Sevimli Halleriyle Dikkat Çekiyor

İbrahim Erkal’ın Kızı Elif Su Sevimli Halleriyle Dikkat Çekiyor

Filiz Erkal'dan İbrahim Erkal Paylaşımı

Filiz Erkal’dan İbrahim Erkal Paylaşımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir