İmamoğlu’ndan hastane odasında Cumhuriyet Bayramı mesajı

Hastane odasında çektiği video ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yarın saat 19:23’te herkesi İstiklal Marşı okumaya çağırdı.

İmamoğlu’ndan hastane odasında Cumhuriyet Bayramı mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla koronavirüs tedavisi gördüğü hastane odasından mesaj yayınladı.

Videoda İmamoğlu’nun elindeki serum bağlantısı dikkat çekti.

İmamoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

* Cumhuriyet Bayramımızı istediğimiz gibi kutlayamayacağız, biliyorum. Ben de hayatımda ilk defa alanlarda, meydanlarda, törenlerde olamayacağım. Buruk bir Cumhuriyet Bayramı ama olsun önemli olan Cumhuriyetin Bayramı’nı yüreklerde yaşamak.

* Lütfen, yüreğinizde bu bayramı en derinden hissedin, büyük bir yüzyıla hazırlanıyoruz. İstanbul’umuzun ve bütün ülkemizin coşkuyla bu bayramı kutlamasını diliyorum, o yürekten coşkuyla. Güzel hazırlıklar yapmıştık, bu hazırlıkları izlemenizi tavsiye ediyorum.

* Bu güzel hazırlıkları izlemeden önce gelin bu bayramda, tam saat 19:23’te, yani 29 Ekim’de saat 19:23’te ki ben de odamda hastanede elimde Türk bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anarak, o güzel İstiklal Marşı’mızı yürekten okuyacağım. Gelin, bayramımızı yürekten kutlayalım.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde 29 Ekim’de tam saat 19.23’de Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anarak, hep birlikte İstiklal Marşı’mızı okuyalım. Kutlama için yaptığımız hazırlıkları birlikte izleyelim.” pic.twitter.com/MjUB0agGv6

— İBB Haber (@ibbhaberleri) October 28, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir