“Korkutan Çöküş Kapıda” Uzman: Altın ve Bunlara Bakın!

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in sıfıra gideceğini söyledi. Korkudan tahminler yapan ünlü yazar, dolar yerine altın ve gümüşü ön plana çıkarıyor.

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in sıfıra gideceğini söylüyor

Kiyosaki, yatırımcıların özellikle doğru yatırımları bulmaya daha fazla odaklanmalarını ve faiz artışları konusunda daha az endişelenmelerini tavsiye ediyor. “Zengin Baba Yoksul Baba” yazarı, ayı piyasalarının yatırımcılar için bir uyanma çağrısı olabileceği konusunda uyarıyor. En son analizlerinde, piyasa düşüşlerinin ve ekonomik çöküşlerin indirimli fırsatlar olduğunu vurguladı.

İşte Kiyosaki’nin altın, Bitcoin ve makro ortam için 10 alıntısı

  1. Bitcoin işlemi yapıyorum. Ama bunun bir değeri olduğunu düşünmüyorum. Sadece oyunu oynuyorum. (11 Mayıs)
  2. Tasarruf edenler kaybedenlerdir. Bunları yazdırırken neden dolar biriktiresiniz? Bana hiç mantıklı gelmiyor. (25 Mayıs)
  3. ABD doları cehennem gibi sahte. Bu yüzden altın ve gümüş sahibiyim. Maddi bir şeyim olmasını tercih ederim, petrolü tercih ederim, gübreyi tercih ederim. Çünkü bunlar gerçek şeyler. (11 Mayıs)
  4. Para okuyan 9 yaşında küçük bir çocuk olduğum için, parayı kontrol eden tek kişinin hükümetler, tiranlar ve despotlar olduğunu fark ettim. Altın, gümüş ve Bitcoin sahibi olmamın sebeplerinden biri de hükümete güvenmemem. Fed’e güvenmiyorum. Hazine’ye güvenmiyorum. Altının arkasında başka kimse yok. (11 Mayıs)
  5. Tehlikeli olan şey insanların yok olması. Enflasyon onları öldürüyor. Yiyecek ve yakıt, beni korkutan bu. (15 Haziran)
  6. Gerçekten aptal olabilirsin ve paranı Apple’a yatırdın ve gerçekten zengin oldun ya da Bitcoin’den zengin oldun. Son kendini zeki sandın. Ve sonra ayı piyasası sana ne kadar aptal olduğu gösterdi. (22 Haziran)
  7. Şunu her zaman hatırla: Boğa merdivenlerden yukarı çıkar ve ayı pencereden dışarı çıkar. Sanırım ayı atlamak üzere.(15 Haziran)
  8. Yüzeye çıkanların daha fazla fırsat olacak. (22 Haziran) (Kiyosaki bu noktada, ekonomik bir gerileme sırasında indirimlilerin ortaya çıkması ve işletmelerin başarısız olması ihtimalinin altını çiziyor)
  9. İnsanlar %5 hüzünle ağlıyor. Her şeyin kafanızda olduğunu anladığınızda ve beyninizdeki kadranları ayarlayabildiğinizde, farklı bir dünya göreceksiniz. Bugün daha fazla fırsat var. (15 Haziran) (Kiyosaki özelikle, ortaya çıkması muhtemel iskontolu varlıklar hakkında heyecanlanabilecekleri zaman, potansiyel %5 faiz oranları konusunda panikleyen yatırımcılardan bahsediyor)

Robert Kiyosaki altın ve gümüşü lanse ediyor

Robert Kiyosaki, Bitcoin’i değersiz olarak görüyor ve bir yatırım olarak kripto paraları reddediyor. Uzman ayrıca Bitcoin’e yatırım yapmanın bir oyun olduğunu söyledi. Kiyosaki en son analizlerinde, dolar yerine altın ve gümüşü ön plana çıkarıyor. Acı veren enflasyon hakkında yukarıdaki korkutucu tahminleri yaptı. Kiyosaki son olarak, yatırımcılara potansiyel yatırımları bulmaya daha fazla odaklanmalarını tavsiye ediyor. Kendisine göre artan faiz oranları ve enflasyon için endişe duymaya gerek yok.

Kriptokoin.com aktardığımız Robert Kiyosaki’nin analizlerine buradan göz atabilirsiniz.

Related Posts

Orman köylerini güneş aydınlatıyor

Orman Genel Müdürlüğü 7 milyonu bulan kalkınmalarının sağlanması, kalitelerinin ve köy planlarının projelerini yürütüyor. O projelerden biri de …

Batı Şeria’daki Filistinliler Türkiye’ye seyahat edebilecek

İsrail’in havalimanlarından sorumlu kurumu bugün, Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilerin Ağustos sonundan itibaren Kızıl Deniz’in Eilat tatil …

5 Ünlü Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Altın fiyatları, doların geri çekilmesiyle Çarşamba günü yükseldi. Çin-ABD gerilimleri, Federal Rezerv yetkililerinin faiz artırımlarına ilişkin …

Bitcoin İçin Haftalık ve Ağustos Tahminleri: Bunlar Bekleniyor!

23.500 dolarlık direnç alanının üzerinde Bitcoin fiyatı hızla yükseldi. Fiyat 24.000 doların üzerinde ikna edici bir hamle yaptı, hatta 24.500 …

Altı ayda 10 bin 184 ton fındık ihraç edildi

Fındık, Türkiye için kıymetli bir tarım eseri. Fındık üreten Düzce’nin ihracat sayıları da ilgi çekiyor. Fındık üretiminin kıymetli …

Cardano, ETH, APE, FLOKI ve ONE: 5 Coin İçin Sıcak Gelişme!

Ethereum geliştiricileri, Merge test-net ayrıntılarını sonuçlandırdı. Cardano, kadrosunu güçlendirdi. Harmony, intihar planı olarak görülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.