Normal Doğum Dikişlerinin Açılması Nasıl Anlaşılır…

Normal Doğum Dikişlerinin Açılması Nasıl Anlaşılır...

Normal doğum dikişlerinin açılması nasıl anlaşılır, normal doğum dikişlerinin açılması, Normal doğum dikişlerinin iltihaplanması nasıl anlaşılır? Normal doğumda dikiş açılması nasıl anlaşılır? konuları ile ilgili detaylar haberimizde…

Normal doğum dikiş açılması nasıl anlaşılır, normal doğum dikişlerinin açılması, Normal doğum dikişlerinin iltihaplanması nasıl anlaşılır? Normal doğumda dikiş açılması nasıl anlaşılır? sorularının yanıtı haberimizin detayında…

Normal doğum bütün doktorlar tarafından en çok tavsiye edilen ve sağlıklı olduğu söylenen doğum şeklidir. Bebek ya da annenin sağlığını etkileyecek bir sorun olmadıkça doktorların tercihi normal doğumdan yana olur. Normal doğum zorlukları arasında en sıkıntılı yanı ise atılan dikişler ve sonrası. 

NORMAL DOĞUM DİKİŞ AÇILMASI

Normal doğum dikişlerinden sonra en sıkıntılı şeylerden biri de çok ağrılı olmasıdır. Eğer ağrı kescilerle bu ağrılar kesilmiyor ya da azalmıyorsa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. doğum esnasında bir atardamarın dışarıda kalması sonuc bu ağrılar meyadana gelir ve sorunlu olan bölgeye dikiş tekrar. atılır.

Dikişlerin açılmasında ki en büyük etken ise enfeksiyondur. O bölgede oluşan enfeksiyon dikişlerin zayıflamasına yol açar ve antibiyaotik tedavisinden yaklaşık 1 hafta sonra tekrar dikiş atılır.

NORMAL DOĞUM DİKİŞ İLTİHAPLANMASI NASIL ANLAŞILIR?

Normal doğum dikişlerinde oluşan iltihaplanma dikişlerin açılmasına neden olur. Enfeksiyon rahime dağılacağından ya da kan damarlarına geçeceğinden annenin ölümüne bile yol açabilir. Bu nedenle dikişlerin bakımı ve temizliğine çok dikkat edilmelidir.

Dikişlerin temizliğinde batikon dolu leğene oturup o bölgeye banyo yaptırmak gerekir. Tuvaletten sonra mutlaka o bölge yıkanmalıdır. Normal doğum dikişleri atıldığı ilk zaman şilik ve ağrı normal sayılır. Ancak eve geçildikten sonra ağrı ve şişlik devam ederse, dikişlerin olduğu bölgede renk değişimi varsa doktora gitmek gerekir.

NORMAL DOĞUMDAN SONRA DİKİŞ AÇILMASI NASIL ANLAŞILIR?

Normal doğum dikişlerinin açılması bir çok kadının başına gelen bir durumdur. Bu durum ya dikişin enfeksiyon kapması sonucunda olur yada istirahat süresinde zorlayıcı hareketler yapılması kaynaklı olabilmektedir.

Normal doğum dikişleri açıldığı an p bölgede bir kanama gerçekleşir ve hemen doktora gidilip dikişlerin tekrarlanması gerekir. Açılan dikişlere erken müdahale edilmezse hayati risk oluşturur.

Doğum dikişlerinin açılması durumunda bölge şişer ve rengi değişir. Bu değişimi farkettiğiniz an doktora gitmeniz gerekmektedir. Dikişlerin açılması durumunda fazla kan kaybı yaşanmaması için gazlı bez ile tampon yapmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir