Sinan Oğan muhalefetin için düştüğü durumu gülerek anlattı: Seçimi kaybeden Kılıçdaroğlu da kendisini çok başarılı buluyor

Türkiye 14 ve 28 Mayıs’ta sandık başına giderek cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçti. Sandıktan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı ezici üstünlükle çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında girdiği 12’nci seçimden de yenilgiyle ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinden gelen tüm ‘istifa’ çağrılarına rağmen koltuğunu bırakmama kararı aldı.

Sinan Oğan muhalefetin için düştüğü durumu gülerek anlattı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan TÜRKSAM Başkanı Sinan Oğan, katıldığı canlı yayında, seçim sürecinde yaşadıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kısıtlı imkanlarla büyük bir başarı elde ettiklerini söyleyen Oğan, muhalefetin içine düştüğü durumu da CHP’den verdiği örnekle özetledi.

“Seçimi kaybeden Kılıçdaroğlu da kendisini çok başarılı buluyor”

“Türk siyasetinde kendisini başarısız bulan kimse yok”

diyen Oğan,

“Seçimi kaybeden Sayın Kılıçdaroğlu da kendisini çok başarılı buluyor.”

diye konuştu. Oğan sözlerinin devamında neden Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı aldığını da anlattı.

“Seçimi ikinci tura bırakmama rağmen AK Parti’den en ufak eleştiri almadım”

Cumhur İttifakı’nın kendisine olan yaklaşımını anlatan Oğan,

“Ben şu hakkı teslim edeyim. Birinci turda seçimin bitmesini bizim adaylığımız engellemiş olmasına rağmen AK Parti cenahından bir eleştiri almadım. Önceden anlaşmış falan da değiliz. Normalde Cumhur İttifakı’nın beni linçlemesi lazımdı. Ama beni kim linçliyor? Seçimin ikinci turunda bir şans daha kazanan sonuçta seçim bu ikinci tura kalan seçimi Kılıçdaroğlu da kazanabilirdi. Yani ben bir şans daha sağlamışım burada. Cumhur İttifakı eleştirmiyor, Millet İttifakı eleştiriyor.

” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx