Süleyman Soylu vurdukça vurdu! Murat Kurum sakin ama sert! Fahrettin Koca: İknacı…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Meclis’teki bütçe görüşmelerinde ne yaptı? Üç Bakan’ın gece yarısı performansları nasıldı? Hangi özellikleri öne çıktı? İşte Ahmet Hakan’ın kaleminden üç bakanın performansları…

TBMM Genel Kurlu’nda bütçe görüşmeleri devam ediyor. Önceki gece Meclis’teki görüşmelere üç bakanın açıklamaları damga vurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca neler söyledi? İşte Ahmet Hakan’ın kaleminden üç bakanın performansları… 

Süleyman Soylu: Unutulmaz performans

– Hiçbir laf atmayı karşılıksız bırakmadı. Laf atanlara karşı çok sertti. Hedefinde HDP sıraları vardı. Vurdukça vurdu. Sıkıştırdıkça sıkıştırdı.

– Bende şöyle bir şey olur: Çok sinirlenirsem asla hazırcevap olamam. Tutulup kalırım. Şunu fark ettim ki… Soylu, benim tam tersim.

– “Ohhh paralar PKK’ya gitmiyor, ohhh millete gidiyor ohhh” demesi ve bunu derken sergilediği vücut dili, unutulmaz bir performanstı.

– Konuşmasının en hararetli anlarını çıkarıp video yapsak… Konuşmasının neredeyse tamamını o videoya almamız gerekir. O dereceydi yani.