Uzungöl’de tatilciler otelleri doldurdu

Hem yaz döneminin tam ortasına denk gelmesi hem de 9 güne uzatılması Kurban Bayramı tatilinde turizimcinin yüzünü güldürdü.

Deniz-kum-güneş tatili yerine tabiatla baş başa bir tatil tercih edenlerin adreslerinden biri de Uzungöl oldu.

Doğal güzellikleriyle her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı, Trabzon’un Çaykara ilçesindeki turizm merkezi Uzungöl’de, yaz turizm dönemi hareketliliği yaşanıyor.

Oteller tam kapasite çalışıyor

DHA’nın haberine nazaran kentte bu yıl Kuveyt, Bahreyn ve İsrail’den ‘charter’ seferlerle turist kafileleri ile misafirlerin ağırlandığı Uzungöl’de; otel, pansiyon ve dağ konutlarında tam kapasite doluluk düzeyine ulaşıldı.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin de tesiriyle bölgeye akın eden turistler, göl kıyısında pak havada tabiat yürüyüşü yapıp, fotoğraf çektiriyor.

Turizm acenteleri ile işletmeler, mevcut rezervasyonların birçoklarının 2 ay daha uzatılmasıyla hareketliliğin, bayram sonrası da sürmesini bekliyor.

“Yer kalmadı, gelen geir dönüyor”

Turizmci Murat Akyüz, gelen konukların birçoklarının konaklayamadan geri dönmek durumunda kaldığını belirterek “Her gün ağır geçiyor. Suudilerin de gelmesiyle birlikte tam doluluk oranına ulaştık. Ürdün, Dubai, Katar, Kuveyt ve Suudili konukların birçok göl etrafında değil bölgeye yakın olan öbür otellerde de kalmak zorunda kalıyor.

Böyle bir yoğunluk bekliyorduk. Bilhassa pandeminin son bulması ve kapıların da açılması ile birlikte bu tabiatın hasretini çekenler Uzungöl’e akın etti. Turizm döneminin burada 2 ay daha uzamasını bekliyoruz. Eylül ve ekim aylarında rezervasyonlar alınıyor. Yer kalmadı; gelen konukların birçok konaklayamadan geri dönüyor” dedi.

“Sezon uzayacak”

Turizmci Mehmet İnan da bu yıl sezonun çok güzel geçtiğini lisana getirerek, “Özellikle pandemi sonrası çok fazla ilgi var. Otellerimizde yer kalmadı. Birçok kişi konaklamadan geri dönüyor. Yurtiçi ve yurt dışından ağır talepler geliyor. Eylül- ekim aylarının rezervasyonları bile yapıldı. Dönem yeterli geçecek ve turizm dönemin Uzungöl’de uzayacağı benziyor” diye konuştu.

“Karadeniz her vakit beklentiyi karşılıyor”

Uzungöl’e gezmeye gelen Kübra Gültekin, “Erzurum’dan geldik. Epeyce kalabalık. Yaz sıcakları yok. Bilakis tatlı bir serinlik ve süper bir tabiat insanı karşılıyor Uzungöl’de. Burası mükemmel bir yer. Ekseriyetle Körfez ülkelerinden gelen turistler var. Herkes bu hoş tabiatın tadını çıkartmaya çalışıyor” dedi.

Ayvalıktan Uzungöl’e gelen Erkan Berdivek ise “Memleketimiz Elazığ’a gidiyorduk Geçerken de Karadeniz çeşit yapalım istedik. Tabi vazgeçilmez duraklarımızdan bir tanesi de bu tabiat mükemmeli Uzungöl oldu. Çok hoş bulduk burayı. Uzungöl ve Karadeniz her vakit beklentiyi karşılıyor” diye konuştu.

Related Posts

Uçuş görevlisinden giysileri bavula sığdırabilmek için en kıymetli ipucu

Uçuş vazifelileri için valizlerini hazırlamak, işe gitmenin yalnızca bir kesimi, bu yüzden alandan en düzgün formda yararlanmak hakkında birçok …

Adım adım Ağrı Dağı’nın zirvesine

Ağrı Dağı’nın ‘sadece adını bilen’ çok kişi var… En yüksek olduğu bilgisi de ilkokul ‘sosyal bilgiler’ dersinden… Yerinde görmek ve zirvesine …

Selen Görgüzel yatak odası paylaşımı

Şarkıcı Selen Görgüzel, geçtiğimiz aylarda uzun müddettir evli olduğu oyuncu Hamdi Alkan ile yollarını ayırmıştı. Boşanmanın etsinden çabuk …

‘Gizli Saklı’ sekizinci kısımda bitiyor

Fox TV, Halit Özgür Sarı ile Sinem Ünsal’ın başrollerde yer aldığı “Gizli Saklı” dizisi için final kararı aldı. Fox Tv’nin toplumsal medya …

Yeni dönem 4 Eylül’de: Rick and Morty geri dönüyor

Dan Harmon ve Justin Roiland tarafından yaratılan “Rick and Morty”nin 6. döneminin çıkış tarihi konusunda resmi açıklama geldi. Adult Swim, yeni …

Açılışı yaptı

Burak Yeter, Yenikapı’da düzenlenen İstanbul Festivali’nin açılış gecesinde sahneye çıktı. DJ, “Bu gece oturmak yok” diyerek, alana giden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.