Bankada Para Bulunduranlar Uyarı! Eğer Harekete Geçmezseniz Paranızın Tamamı Kaybolabilir

Çıkartılan İlanlarda 15 Mayıs’a kadar 10 yıldır işlem yapılmayan hesaplardaki paraların TMSF’ye aktarılacağı ifade edildi.

Kanal D’nin haberine göre vatandaşların Kimi kaç hesabı olduğunu, kimi de eski hesaplarından ne kadar parası olduğunu hatırlamıyor ya da bilmiyor. Ama bu durum aslında olası tehlikelere yol açıyor.

Vatandaşların Kullanmadığı herhangi bir işlem gerçekleştirmediği hareketsiz hesaplardaki paralar bir anda vatandaşın hesabından uçup gidebilir.

Bankalar tüm müşterilerini gazetelere verdikleri ilanlarla altını çize çize uyarıyor, Vatandaşlar hareketsiz hesaplardaki paraları 31 Mayıs’a kadar almazsa tüm paraları TMSF’ye kalıyor.

Peki hangi bankada toplam kaç hesabınızın olduğunu biliyor musunuz aslında bunu öğrenmek oldukça basit!

E-DEVLET ÜZERİNDEN SORGULANABİLİYOR

E-Devlet hesabınıza girip banka sorgulama yazdığınızda hesabınızın olduğu bankalar sıralı şekilde karşınıza çıkıyor.

“VEFAT EDEN YAKINLARINIZIN HESAPLARINI TAKİP EDİN”

Konuya ilişkin bilgilendirmede bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal, “Bu parayı alma şansınız var. 10 yıl ile birlikte bankalar bunu internet adreslerinde paylaşıyorlar. Birçok ciddi bedeller de bu şekilde bankada kalabilir.

Düşük bedeller de kalabilir. 1 liranız bile olsa mutlaka onun peşine düşün. Özellikle vefat eden yakınları ile alakalı vatandaşlarımız mutlaka bunu takip etsinler” şeklinde açıklamada bulundu.

‘İLGİLENMİYORUZ’ DEYİP PARALARI BANKAYA BIRAKTILAR

Vatandaşlardan bazıları 7-8 hesabı olmasına rağmen bununla ilgilenmediklerini dile getirdi.

Başka bir vatandaş ise, “Ben yaklaşık iki sene evvel çalışmadığım butün bankaların hesaplarını kapattım. Büyük bir kısmını da aldım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx