Honor, akıllı cihazlarda AI vizyonunu MWC’de açıkladı

Barcelona’da devam eden MWC 2024’ün ikinci gününde, Honor da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından pek çok şirket, en yeni ürün ve hizmetlerini sergiledi. Honor’un CEO’su George Zhao, “Akıllı Cihazlarda AI Geliştirmede İnsanı Öncelikli Tutma: Akıllı Cihazlar İçin AI Oluştururken Dikkate Alınması Gereken Temel Hususlar” başlıklı bir panel tartışmasında sahneye çıktı. Zhao, şirketin yapay zeka ve 6G etrafında şekillenen gelecek vizyonunu ele aldı.

Honor, akıllı cihazlarda yapay zekanın geleceğini aydınlatıyor. George Zhao’ya göre Honor’un AI stratejisi, kullanıcıların ihtiyaçlarını önceliklendirerek ve günlük yaşamlarını basitleştirerek çözümler sunmaya odaklanıyor. Bu yönde atılan ilk adım “Platform Seviyesi AI” olarak tanımlanıyor. Şirket, MagicOS işletim sistemine yapay zekayı entegre ederek tüm cihazlarında tutarlı ve sezgisel bir AI deneyimi sunmayı hedefliyor. Bu yaklaşım, AI’nin kullanıcıların ihtiyaçlarını ve niyetlerini tahmin ederek proaktif önerilerde bulunmasını sağlıyor.

Honor, akıllı cihazlarda AI vizyonunu MWC’de açıkladı

Zhao’nun vurguladığı diğer önemli konular arasında sektörel işbirliği yer alıyor. Honor’un CEO’su, AI inovasyonunu teşvik etmek amacıyla açık bir ekosistem öncülüğü yapmayı ve endüstrideki diğer önde gelen şirketlerle işbirliği yapmaya açık olduklarını belirtti. Zhao, “Açık işbirliğini teşvik ederek, tüketicilerin yararına cihazlarda yapay zeka deneyimleri oluşturuyoruz” dedi.

Honor ve GSMA, MWC’de “6G Terminal Vizyonu” başlıklı bir teknik inceleme yayınladı. Bu belge, sadece 6G ve yapay zekanın sunduğu heyecan verici fırsatları değil, aynı zamanda karşılaşılan karmaşık zorlukları da ele alıyor. Dokuz olası senaryo, beş ana araştırma yönü ve dört tipik yetenek ayrıntılı bir şekilde açıklanıyor. Vizyon, insan merkezli bir akıllı dünya yaratmayı hedefliyor ve Honor, bu vizyonu gerçekleştirmek için endüstri ortaklarını işbirliğine davet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx